09032966851
Názov produktu: BAUF.C-FE.,EINPR.WW13,2,96POL.,AFS2
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
10.40€ / KS
s DPH: 12.79€Connectors
Female connector
Press-in termination
Rated current: 2 A
Contacts: 96
Straight
Copper alloy
Noble metal
Mating side
Nickel plated
Termination side
Performance level: 2
acc. to IEC 60603-2
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
Female connector
Press-in termination
Rated current: 2 A
Contacts: 96
Straight
Copper alloy
Noble metal
Mating side
Nickel plated
Termination side
Performance level: 2
acc. to IEC 60603-2
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
| Contact type | Other |
| Number of poles | 96 |
| Number of plug-in contact rows | 3 |
| Modular spacing contacts | 2.54 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 2 A |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Press-in connection |
| Length pin | 13.2 mm |
| Suitable for PCB thickness | 1.6 mm |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 105 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

