09022647828
Názov produktu: DIN-Signal B064FD-C1-3
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
13.80€ / KS
s DPH: 16.97€Connectors
Female connector
IDC insulation displacement termination
Rated current: 1 A
Contacts: 64
Straight
Copper alloy
Noble metal
Mating side
Nickel plated
Termination side
Performance level: 3
acc. to IEC 60603-2
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
Female connector
IDC insulation displacement termination
Rated current: 1 A
Contacts: 64
Straight
Copper alloy
Noble metal
Mating side
Nickel plated
Termination side
Performance level: 3
acc. to IEC 60603-2
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 64 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing contacts | 2.54 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

