09020643214
Názov produktu: DIN-Signal B064FC-B
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
9.93€ / KS
s DPH: 12.21€Connectors
Female connector
Crimp termination
Contacts: 64
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
Female connector
Crimp termination
Contacts: 64
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 64 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing contacts | 2.54 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | Other |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

