21031112405
Názov produktu: Circular Conn. with Harax
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
12.28€ / KS
s DPH: 15.10€Cable connector
Straight
Female
A-coding
HARAX® connection technology
Polyamide (PA)
Contacts: 4
Brass
Gold plated
Conductor cross-section: 0.14 ... 0.34 mm²
Rated current: 4 A
Polyamide (PA)
Zinc die-cast
Screw locking
Degree of protection: IP65 / IP67
when mated
Straight
Female
A-coding
HARAX® connection technology
Polyamide (PA)
Contacts: 4
Brass
Gold plated
Conductor cross-section: 0.14 ... 0.34 mm²
Rated current: 4 A
Polyamide (PA)
Zinc die-cast
Screw locking
Degree of protection: IP65 / IP67
when mated
| For cable outer diameter | 5.1 mm |
| Rated current In | 4 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Rated voltage | 32 V |
| Over voltage category | III |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.34 mm² |
| Type of electric connection | Insulation piercing connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material housing | Plastic |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Gland nut |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 100 |
| Screened | false |
Súvisiace produkty
21348400491050
Názov produktu: M12 Cable Assembly A-cod st/- m/- 5,0m
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
23.58€ s DPH: 29.00€

