21033412518
Názov produktu: M12 PCB receptacle female b-coded 5pol.
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
16.73€ / KS
s DPH: 20.58€Connectors
PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 4 A
Contacts: 5
Copper alloy
Gold plated
Coding: B-coding
Liquid crystal polymer (LCP)
PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 4 A
Contacts: 5
Copper alloy
Gold plated
Coding: B-coding
Liquid crystal polymer (LCP)
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 5 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 4 A |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Over voltage category | III |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

