21033211818
Názov produktu: M12 PCB receptacle male a-coded 8pol.
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
25.42€ / KS
s DPH: 31.27€Connectors
PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 2 A
Contacts: 8
Copper alloy
Gold plated
Coding: A-coding
Liquid crystal polymer (LCP)
PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 2 A
Contacts: 8
Copper alloy
Gold plated
Coding: A-coding
Liquid crystal polymer (LCP)
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 8 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 2 A |
| Rated voltage | 30 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Over voltage category | III |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

