21033211410
Názov produktu: M12 panel feedtrough/PCB straight A-cod.
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
38.36€ / KS
s DPH: 47.18€Connectors
PCB adapter
Straight
for rear mounting
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 4 A
Contacts: 4
Copper alloy
Gold plated
Coding: A-coding
Polyamide (PA)
PCB adapter
Straight
for rear mounting
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 4 A
Contacts: 4
Copper alloy
Gold plated
Coding: A-coding
Polyamide (PA)
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 4 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 4 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Over voltage category | III |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

