21038611825
Názov produktu: M12-SD-CC-CRIMP-8P-YCOD-M-STR-SHLD
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
41.16€ / KS
s DPH: 50.63€Cable connector
Panel feed through
for rear mounting
Male
Y-coding
Crimp termination
Polyamide (PA)
Contacts: 8
Conductor cross-section: 0.13...0.82 mm² 0.08...0.25 mm² Data
Rated current: 6 A
Zinc die-cast
Screw locking
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
Panel feed through
for rear mounting
Male
Y-coding
Crimp termination
Polyamide (PA)
Contacts: 8
Conductor cross-section: 0.13...0.82 mm² 0.08...0.25 mm² Data
Rated current: 6 A
Zinc die-cast
Screw locking
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
| Number of data contacts | 4 |
| Number of power contacts | 4 |
| For cable outer diameter | 8.8 mm |
| Rated current In | 6 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Over voltage category | III |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.82 mm² |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| Material of contact surface | Other |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Gland nut |
| With protective conductor | false |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
| Screened | true |

