21033111501
Názov produktu: Wanddurchführung M12-M M16x1,5 5-polig
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
38.08€ / KS
s DPH: 46.84€Panel feed through
With conductors
for front mounting
50 cm
With conductors
for front mounting
50 cm
| Rated current In | 4 A |
| Coding (head 1) | A-coded |
| screen connection present | No |
| Degree of protection (IP), mounted | IP67 - when mated |
| Material of the contact coat | Gold |
| product article number of manufacturer | 21 03 311 1501 |
| Brand | Circular connectors |
| Application standards | IEC 61076-2-101 |
| Insertion cycles, min. | 100 |
| Number of line contacts | 5 |
| Number of control contacts | 5 |
| Construction form of the plug connector | Male |
| max. operating ambient temperature | 85 °C |
| Cross section of conductor | 0.5 mm² |
| certificate/approval | 0 |
| material of housing | Zink print cast |
| rated voltage | 60 V |

