21031211801
Názov produktu: M12-M 8-polig / A-cod
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
76.94€ / KS
s DPH: 94.64€Cable connector
Straight
Male
A-coding
IDC termination
Polyamide (PA)
Contacts: 8
Brass
Gold plated
Conductor cross-section: 0.14 ... 0.34 mm²
Rated current: 2 A
Zinc die-cast
Screw locking
Degree of protection: IP65 / IP67
when mated
Straight
Male
A-coding
IDC termination
Polyamide (PA)
Contacts: 8
Brass
Gold plated
Conductor cross-section: 0.14 ... 0.34 mm²
Rated current: 2 A
Zinc die-cast
Screw locking
Degree of protection: IP65 / IP67
when mated
| For cable outer diameter | 8 mm |
| Rated current In | 2 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Rated voltage | 30 V |
| Over voltage category | II |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.34 mm² |
| Type of electric connection | Insulation displacement connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Gland nut |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 100 |
| Screened | true |

