21031111315
Názov produktu: M12-S-PPI-CC-IDC-3P-ACOD-M-STR
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
12.12€ / KS
s DPH: 14.91€Cable connector
Straight
Male
A-coding
HARAX connection technology
Liquid crystal polymer (LCP)
Contacts: 3
Brass Au over Ni Mating side
Conductor cross-section: 0.14...0.34 mm²
Rated current: 4 A
Zinc die-cast
Inner PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
Straight
Male
A-coding
HARAX connection technology
Liquid crystal polymer (LCP)
Contacts: 3
Brass Au over Ni Mating side
Conductor cross-section: 0.14...0.34 mm²
Rated current: 4 A
Zinc die-cast
Inner PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
| For cable outer diameter | 5.1 mm |
| Rated current In | 4 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Over voltage category | III |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.34 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.34 mm² |
| Type of electric connection | Insulation piercing connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 100 |
| Screened | false |

