20311400101
Názov produktu: Current Sensor HCM 1400A-0-30-CRA-0
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
143.91€ / KS
s DPH: 177.01€Current sensor
Industrial version
IPM Primary current
measuring range: 0 ... ±3.000 A
KN Turns ratio: 1 : 3000
Industrial version
IPM Primary current
measuring range: 0 ... ±3.000 A
KN Turns ratio: 1 : 3000
| Primary rated current In | 1400 A |
| Secondary rated current | 0.467 A |
| max. input voltage | 24 V |
| min. primary voltage range | 15 V |
| weight | 691 g |
| Product type | Current Sensor HCM 1400A-0-30-CRA-0 |
| product article number of manufacturer | 20 31 140 0101 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Application standards | EN 50178 |
| Manufacturer product description | Current sensor, Industrial version, IPM Primary current, measuring range |
| certificate/approval | CE |
| measurement accuracy | 0.4 % |

