09580183001
Názov produktu: UIC558-18PIN-MI-CRT
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
6.15€ / KS
s DPH: 7.56€Inserts
Crimp termination
Male
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 10 A
Contacts: 18
Conductor cross-section: 0.75...1 mm²
Crimp termination
Male
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 10 A
Contacts: 18
Conductor cross-section: 0.75...1 mm²
| Number of power contacts | 18 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 18 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -50 ... 125 °C |
| Rated voltage | 60 V |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.75 ... 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.75 ... 1 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 10000 |

