09465004401
Názov produktu: PUSH PULL POWER insert 48 V, crimp
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
4.61€ / KS
s DPH: 5.67€Connectors
Female
Crimp termination
Rated current: 12 A
Contacts: 4
Conductor cross-section: 0.75 ... 2.5 mm² Stranded
Female
Crimp termination
Rated current: 12 A
Contacts: 4
Conductor cross-section: 0.75 ... 2.5 mm² Stranded
| Number of power contacts | 4 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 4 |
| Material connector insert | Other |
| Rated current In | 12 A |
| Operating temperature | -40 ... 70 °C |
| Rated voltage | 48 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.75 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.75 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Other |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 750 |

