09455511000333
Názov produktu: PP-V4-PCB-SMT-MDP-20P-J-M-ANG-SHLD-SMP
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
10.15€ / KS
s DPH: 12.48€Connectors
PCB jack
Reflow soldering termination (SMT)
Rated current: 0.5 A
Contacts: 20
Gold plated Mating side
PCB jack
Reflow soldering termination (SMT)
Rated current: 0.5 A
Contacts: 20
Gold plated Mating side
| Number of power contacts | 20 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 20 |
| Material connector insert | Other |
| Rated current In | 0.5 A |
| Operating temperature | -40 ... 85 °C |
| Rated voltage | 30 V |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| With wire protection | false |
| Material of contact surface | Gold |
| Material of contact insert | Other |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Min. number of insertion cycles | 10000 |

