09200030445
Názov produktu: Han 3A Hood with HARAX
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
21.21€ / KS
s DPH: 26.09€Connector sets
HARAX® connection technology
Female
Rated current: 10 A
Contacts: 3
Copper alloy
Silver plated
Hood
Size: 3 A
Top entry
HARAX® connection technology
Female
Rated current: 10 A
Contacts: 3
Copper alloy
Silver plated
Hood
Size: 3 A
Top entry
| Arrangement of the cable lead-in | top |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Rated current In | 10 A |
| Contact design | Socket |
| max. connectable conductor cross-section multiple wire | 1.5 mm² |
| min. connectable conductor cross-section multiple wire | 0.75 mm² |
| PE connection present | Yes |
| Material of the contact coat | Silver |
| Material of the contact | Other copper alloys |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 85 °C |
| product article number of manufacturer | 09 20 003 0445 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han A® |
| Application standards | EN 60664-1 |
| Conductor connection method | Insulation displacement termination |
| Manufacturer product description | Han 3A mit Harax / Buchse |
| certificate/approval | CE |
| Combustibility class | V0 |
| material of insulation | Polycarbonate |
| Max. line cross section, flexible | 1.5 mm² |
| Min. line cross section, flexible | 0.75 mm² |

