09195646824
Názov produktu: SEK mezz Fe 64P THT 2.9mm PL2
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
5.55€ / KS
s DPH: 6.83€Female connector
Reflow soldering termination (THR)
Wave soldering termination
Rated current: 1 A
Contacts: 64
Straight
Copper alloy
Sn over Ni Termination side
Au over Pd/Ni Mating side
Performance level: 2
Liquid crystal polymer (LCP)
Black
Reflow soldering termination (THR)
Wave soldering termination
Rated current: 1 A
Contacts: 64
Straight
Copper alloy
Sn over Ni Termination side
Au over Pd/Ni Mating side
Performance level: 2
Liquid crystal polymer (LCP)
Black
| Contact type | Other |
| Number of poles | 64 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Length pin | 2.9 mm |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

