09195147829
Názov produktu: SEK mezz Fe 14P Press-in 4.5mm PL3
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
2.99€ / KS
s DPH: 3.68€Female connector
Press-in termination
Rated current: 1 A
Contacts: 14
Straight
Copper alloy
Nickel plated Termination side
Au over Pd/Ni Mating side
Performance level: 3
Liquid crystal polymer (LCP)
Black
Press-in termination
Rated current: 1 A
Contacts: 14
Straight
Copper alloy
Nickel plated Termination side
Au over Pd/Ni Mating side
Performance level: 3
Liquid crystal polymer (LCP)
Black
| Contact type | Other |
| Number of poles | 14 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Nickel |
| Type of electric connection | Press-in connection |
| Length pin | 4.5 mm |
| Suitable for PCB thickness | 1.6 mm |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

