09195147323001
Názov produktu: SEK-19 SV HT MA LP ANG29 14P PL3 BLACK
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
2.07€ / KS
s DPH: 2.55€Connectors
Male connector
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 1 A
Contacts: 14
Angled
Copper alloy
Sn over Ni
Termination side
Gold plated
Mating side
Performance level: 3
Thermoplastic resin (PCT)
Black
Male connector
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 1 A
Contacts: 14
Angled
Copper alloy
Sn over Ni
Termination side
Gold plated
Mating side
Performance level: 3
Thermoplastic resin (PCT)
Black
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 14 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 0°/180° (horizontal) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Length pin | 2.9 mm |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

