02011602102
Názov produktu: MESSERLEISTE HAR-BUS, 160 POL.
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
30.37€ / KS
s DPH: 37.36€Male connector
Reflow soldering termination (THR)
Wave soldering termination
Rated current: 1 A
Contacts: 160
Angled
Copper alloy
Noble metal over Ni Mating side
Sn over Ni Termination side
Performance level: 2
acc. to IEC 61076-4-113
PCB fixing: With fixing flange
With snap-in clip
Liquid crystal polymer (LCP)
Beige
Reflow soldering termination (THR)
Wave soldering termination
Rated current: 1 A
Contacts: 160
Angled
Copper alloy
Noble metal over Ni Mating side
Sn over Ni Termination side
Performance level: 2
acc. to IEC 61076-4-113
PCB fixing: With fixing flange
With snap-in clip
Liquid crystal polymer (LCP)
Beige
| Contact type | Other |
| Number of poles | 160 |
| Number of plug-in contact rows | 5 |
| Modular spacing contacts | 2.54 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 0°/180° (horizontal) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Suitable for PCB thickness | 1.6 mm |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

