09140085101
Názov produktu: Han® EE Push-In module, female 0,5-2,5mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 1KS
14.22€ / KS
s DPH: 17.49€Han EE module
Single module
Push-In
Female
Contacts: 8
Conductor cross-section: 0.5...2.5 mm²
Rated current: 16 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Single module
Push-In
Female
Contacts: 8
Conductor cross-section: 0.5...2.5 mm²
Rated current: 16 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 8 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 8 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 16 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 400 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.5 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.5 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

