6104201108401
Názov produktu: Han PushPull RJ45 V14 Aida Kupplung rund
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
69.60€ / KS
s DPH: 85.61€Connectors
preLink® IDC insulation displacement termination
Rated current: 1.75 A
Contacts: 8
PushPull
Top entry
Material: Aluminium die-cast
Degree of protection: IP65
IP67
preLink® IDC insulation displacement termination
Rated current: 1.75 A
Contacts: 8
PushPull
Top entry
Material: Aluminium die-cast
Degree of protection: IP65
IP67
| Contact type | Other |
| Number of poles | 8 |
| Rated current In | 1.75 A |
| Rated voltage | 50 V |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.32 mm² |
| Type of electric connection | Insulation displacement connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material contact | Other |
| Material insulation body | Other |
| Material housing | Aluminium |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 70 °C |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 |
| EMC-version | true |
| Position cable feed | Above |
Súvisiace produkty
09352210401
Názov produktu: Han PP metal V14 RJ45 Cat5 plug 4p IDC
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
31.33€ s DPH: 38.54€

