21433214451
Názov produktu: M12-PCB-THT-2PC-4P-ACOD-F-ANG-SHLD
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
21.05€ / KS
s DPH: 25.89€PCB adapter
Angled
for rear mounting
Wave soldering termination
Rated current: 4 A
Contacts: 4
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: A-coding
Polyamide (PA)
Angled
for rear mounting
Wave soldering termination
Rated current: 4 A
Contacts: 4
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: A-coding
Polyamide (PA)
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 4 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 4 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

