21330700853010
Názov produktu: M12 PFT Crimp 8-pole X-coded female 1m
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
66.15€ / KS
s DPH: 81.36€Panel feed through
Pre-assembled on one side
EtherRail cable (4x 2x AWG 24/7)
for rear mounting
Cable length: 1 m
Pre-assembled on one side
EtherRail cable (4x 2x AWG 24/7)
for rear mounting
Cable length: 1 m
| Rated current In | 0.5 A |
| Cable length | 1 m |
| Coding (head 1) | X-coded |
| screen connection present | Yes |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 / IP67 - when mated |
| Material of the contact coat | Gold |
| product article number of manufacturer | 21 33 070 0853 010 |
| Brand | Circular connectors |
| Application standards | IEC 61076-2-109 |
| Insertion cycles, min. | 100 |
| Number of line contacts | 8 |
| Number of control contacts | 8 |
| Construction form of the plug connector | Female |
| max. operating ambient temperature | 85 °C |
| certificate/approval | 0 |
| material of housing | Zink print cast |
| rated voltage | 50 V |

