21038612844
Názov produktu: M12-SD-CC-CRIMP-8P-YCOD-F-STR-CF
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
46.91€ / KS
s DPH: 57.70€Cable connector
Panel feed through
for rear mounting
Female
Y-coding
Crimp termination
Polyamide (PA)
Contacts: 8
Rated current: 6 A
Zinc die-cast
Screw locking
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
Panel feed through
for rear mounting
Female
Y-coding
Crimp termination
Polyamide (PA)
Contacts: 8
Rated current: 6 A
Zinc die-cast
Screw locking
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 mated condition
| Number of data contacts | 4 |
| Number of power contacts | 4 |
| Rated current In | 6 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Over voltage category | III |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| Material of contact surface | Other |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Gland nut |
| With protective conductor | false |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
| Screened | true |

