21038213530
Názov produktu: M12-PP-CC-CRIMP-5P-ACOD-M-ANG-SHLD
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
46.62€ / KS
s DPH: 57.34€Cable connector
Angled
Male
A-coding
Crimp termination
Liquid crystal polymer (LCP)
Contacts: 5
Conductor cross-section: 0.13 ... 0.82 mm²
Rated current: 4 A
Zinc die-cast
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67
when mated
Angled
Male
A-coding
Crimp termination
Liquid crystal polymer (LCP)
Contacts: 5
Conductor cross-section: 0.13 ... 0.82 mm²
Rated current: 4 A
Zinc die-cast
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67
when mated
| For cable outer diameter | 8.8 mm |
| Rated current In | 4 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Over voltage category | III |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.82 mm² |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| Material of contact surface | Other |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
| Screened | true |

