21035962515
Názov produktu: M12 POWER PFT FEMALE L-CODED REAR 1,5mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
34.32€ / KS
s DPH: 42.21€Panel feed through
With conductors
for rear mounting
30 cm
With conductors
for rear mounting
30 cm
| Rated current In | 16 A |
| PE connection present | No |
| Coding (head 1) | L-coded |
| screen connection present | No |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 / IP67 - when mated |
| Material of the contact coat | Gold |
| product article number of manufacturer | 21 03 596 2515 |
| Brand | Circular connectors |
| Application standards | IEC 61076-2-111 |
| Insertion cycles, min. | 100 |
| Number of line contacts | 4 |
| Number of control contacts | 4 |
| Construction form of the plug connector | Female |
| max. operating ambient temperature | 85 °C |
| Cross section of conductor | 1.5 mm² |
| certificate/approval | 0 |
| material of housing | Zink print cast |
| rated voltage | 63 V |

