21033812820
Názov produktu: M12-PCB-SMT-2PC-8P-XCOD-F-STR-SHLD
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
22.38€ / KS
s DPH: 27.53€Connectors
PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (SMT)
Rated current: 0.5 A
Contacts: 8
Copper alloy
Gold plated
Coding: X-coding
Liquid crystal polymer (LCP)
PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (SMT)
Rated current: 0.5 A
Contacts: 8
Copper alloy
Gold plated
Coding: X-coding
Liquid crystal polymer (LCP)
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 8 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 0.5 A |
| Rated voltage | 48 V |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

