21033214201
Názov produktu: M12-PCB-2PC-12P-ACOD-F-ANG
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
49.31€ / KS
s DPH: 60.65€PCB adapter
Angled
for rear mounting
Wave soldering termination
Rated current: 1.5 A
Contacts: 12
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: A-coding
Polyamide (PA)
Angled
for rear mounting
Wave soldering termination
Rated current: 1.5 A
Contacts: 12
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: A-coding
Polyamide (PA)
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 12 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 1.5 A |
| Rated voltage | 30 V |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

