21033091505
Názov produktu: M12-PCB-THR-2PC-5P-KCOD-M-STR-SHLD
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
18.56€ / KS
s DPH: 22.83€PCB adapter
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 12 A
Contacts: 5
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: K-coding
Polyamide (PA)
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 12 A
Contacts: 5
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: K-coding
Polyamide (PA)
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 5 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 12 A |
| Rated voltage | 630 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Over voltage category | III |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

