21033091430
Názov produktu: M12 Power S - PCB male back 1pc
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
27.92€ / KS
s DPH: 34.34€PCB adapter
Straight
for rear mounting
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 12 A
Contacts: 4
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: S-coding
Polyamide (PA)
Straight
for rear mounting
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 12 A
Contacts: 4
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: S-coding
Polyamide (PA)
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 4 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 12 A |
| Rated voltage | 630 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Over voltage category | III |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

