21023812418
Názov produktu: M8 PCB Adapter 4pol Dcod. female PaPC
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
9.11€ / KS
s DPH: 11.21€PCB connector
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 4 A
Contacts: 4
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: D-coding
Straight
Reflow soldering termination (THR)
Rated current: 4 A
Contacts: 4
Copper alloy
Au over Ni Mating side
Coding: D-coding
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 4 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 4 A |
| Rated voltage | 60 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Other |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

