21021851430
Názov produktu: M8-PP-CC-IDC-4P-DCOD-M-STR-SHLD
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
31.17€ / KS
s DPH: 38.34€Cable connector
Straight
Male
D-coding
HARAX connection technology
Polyamide (PA)
Contacts: 4
Copper alloy Au over Ni Mating side
Rated current: 4 A
Polyamide (PA)
Zinc die-cast
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 locked condition
Straight
Male
D-coding
HARAX connection technology
Polyamide (PA)
Contacts: 4
Copper alloy Au over Ni Mating side
Rated current: 4 A
Polyamide (PA)
Zinc die-cast
PushPull
Degree of protection: IP65 / IP67 locked condition
| For cable outer diameter | 6.8 mm |
| Rated current In | 4 A |
| Ambient temperature | 85 °C |
| Rated voltage | 60 V |
| Over voltage category | III |
| Type of electric connection | Insulation piercing connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material housing | Plastic |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65/IP67 |
| Min. number of insertion cycles | 100 |
| Screened | true |

