19000005184
Názov produktu: Cable clamp M20, 10-14mm,plastic, IP 68
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
3.03€ / KS
s DPH: 3.73€Cable gland
M20
Clamping range: 10 ... 14 mm
Material (cable glands): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 27
M20
Clamping range: 10 ... 14 mm
Material (cable glands): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 27
| Wrench width | 27 mm |
| Hexagon angular dimension | 29.8 mm |
| Suitable for cable diameter | 14 mm |
| Material | Plastic |
| Surface protection | Other |
| Halogen free | false |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Colour | Grey |
| Operating temperature | 100 °C |

