19000005094
Názov produktu: Cable clamp M32, 13-20mm, brass, IP 68
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
15.73€ / KS
s DPH: 19.35€Cable gland
M32
Clamping range: 13 ... 20 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 40
M32
Clamping range: 13 ... 20 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 40
| Wrench width | 40 mm |
| Hexagon angular dimension | 44 mm |
| Suitable for cable diameter | 20 mm |
| Material | Metal |
| Surface protection | Nickel-plated |
| Halogen free | false |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Colour | Other |
| Operating temperature | 100 °C |

