09404240381
Názov produktu: Han 24 HPR Base Panel for Central Lever
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
87.79€ / KS
s DPH: 107.98€Bulkhead mounted housing
Size: 24 B
Central locking lever (on the hood)
Stainless steel
Material (hood/housing): Aluminium die-cast
Corrosion resistant
Material (seal): NBR
Degree of protection: IP65
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Size: 24 B
Central locking lever (on the hood)
Stainless steel
Material (hood/housing): Aluminium die-cast
Corrosion resistant
Material (seal): NBR
Degree of protection: IP65
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
| Type of interlock | Central strap |
| Design of housing | Add-on housing |
| seal present | Yes |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 - IP68 - IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653 |
| EMC design present | Yes |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| shackle position | top section |
| Product type | Han 24HPR-HBM f. CL (w/o surface) |
| product article number of manufacturer | 09 40 424 0381 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han® HPR |
| Corrosion resistance | Han® HPR |
| Size | 24 B |
| Manufacturer product description | Bulkhead mounted housing, Size |
| certificate/approval | CE |
| material of housing | aluminium die-cast - Corrosion resistant |
| UV-resistant | Yes |

