09380082601
Názov produktu: Han K4/4-M 6-16mm˛, Finger protected
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 1KS
86.20€ / KS
s DPH: 106.03€Inserts
Axial screw termination / cage-clamp termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 63 A
Size: 10 B
Contacts: 4
+ 4 additional signal contacts
Conductor cross-section: 6 ... 16 mm²
0.14 ... 2.5 mm² Signal
Copper alloy
Silver plated
Axial screw termination / cage-clamp termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 63 A
Size: 10 B
Contacts: 4
+ 4 additional signal contacts
Conductor cross-section: 6 ... 16 mm²
0.14 ... 2.5 mm² Signal
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 8 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 8 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 63 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 690 V |
| Rated surge voltage | 8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 6 ... 16 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 6 ... 16 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

