09350026002
Názov produktu: Han PP V14 Signal THT 10-pole straight
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
8.43€ / KS
s DPH: 10.37€Connectors
Female
Solder termination
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 5 A
Contacts: 10
Copper alloy
Sn over Ni
Termination side
Au over Pd/Ni over Ni
Mating side
Female
Solder termination
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 5 A
Contacts: 10
Copper alloy
Sn over Ni
Termination side
Au over Pd/Ni over Ni
Mating side
| Number of power contacts | 10 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 10 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 5 A |
| Operating temperature | -40 ... 85 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| With wire protection | false |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

