09200030423
Názov produktu: Han A Hood Top Entry PG11 for Han Brid
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
7.10€ / KS
s DPH: 8.73€Hood
With glued seal
Size: 3 A
Single locking lever
Top entry
1x Pg 11
Material (hood/housing): Polycarbonate (PC)
RAL 7037 (dust grey)
Material (seal): NBR
Degree of protection: IP44
IP67
with seal screw 09 20 000 9918
With glued seal
Size: 3 A
Single locking lever
Top entry
1x Pg 11
Material (hood/housing): Polycarbonate (PC)
RAL 7037 (dust grey)
Material (seal): NBR
Degree of protection: IP44
IP67
with seal screw 09 20 000 9918
| Arrangement of the cable lead-in | vertical - top |
| Type of interlock | Longitudinal strap |
| Design of housing | Sleeve housing |
| seal present | Yes |
| Degree of protection (IP), mounted | IP44 - IP67 - with seal screw 09 20 000 9918 |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| shackle position | Subsection |
| Product type | Han 3A-gg-11 +gekl.Dicht.+Verschraub. |
| product article number of manufacturer | 09 20 003 0423 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han A® |
| number of cable inlets | 1 |
| Corrosion resistance | Han A® |
| Thread dimensions of cable entry | PG11 |
| Size | 3 A |
| Mounting method of the cable gland | PG |
| Manufacturer product description | Hood, With glued seal, Size |
| certificate/approval | CE |
| Combustibility class | V0 |
| material of housing | Plastic - Polycarbonate |

