09160423101
Názov produktu: Han 42DD-SMC-FI-CRT
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
18.10€ / KS
s DPH: 22.26€Part number: 09 16 042 3101
Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 10 B
Contacts: 42
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 10 B
Contacts: 42
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
| Number of power contacts | 42 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 42 |
| Material connector insert | Other |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Other |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
19300100272
Názov produktu: Han B Base Surface HC 2 Lever 2 Entries
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
30.37€ s DPH: 37.36€

