09150083013
Názov produktu: Han 8 Quintax-M-c
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
22.97€ / KS
s DPH: 28.25€Male
Contacts: 8
+ shielding
Conductor cross-section: 0.09 ... 0.52 mm²
Rated current: 5 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Contacts: 8
+ shielding
Conductor cross-section: 0.09 ... 0.52 mm²
Rated current: 5 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 8 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 8 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 5 A |
| Operating temperature | -40 ... 85 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.09 ... 0.52 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.09 ... 0.52 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

