09150013104
Názov produktu: Han Coax ETCS female insert
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 4KS
9.59€ / KS
s DPH: 11.80€Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 16 A
Size: 3 A
Contacts: 1
+ shielding
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 16 A
Size: 3 A
Contacts: 1
+ shielding
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Rated current In | 16 A |
| Contact design | Socket |
| Contact insert without contact | Yes |
| wire protection present | No |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| material connector of connector insert | Thermoplast |
| Product type | Han Coax ETCS female insert |
| product article number of manufacturer | 09 15 001 3104 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han-Brid® |
| Application standards | EN 60664-1 |
| Conductor connection method | crimp connection |
| Size | 3 A |
| Insertion cycles, min. | 500 |
| Number of power contacts | 1 |
| Pole number | 1 |
| Manufacturer product description | Inserts, Crimp termination, Female, Polycarbonate (PC), RAL 7032 (pebble grey), Rated current |
| Degree of soiling | 3 |
| certificate/approval | 0 |
| Combustibility class | V0 |
| rated voltage | 50 V |

