09140123101
Názov produktu: Han Modular 12 DD Module female
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 40KS
3.51€ / KS
s DPH: 4.32€Han DD® module
Crimp termination
Female
Contacts: 12
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
Rated current: 10 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Crimp termination
Female
Contacts: 12
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
Rated current: 10 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 12 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 12 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
09150006202
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Ag AWG 18
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.77€ s DPH: 0.95€
09150006203
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Ag AWG 20
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.77€ s DPH: 0.95€
09150006204
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Ag AWG 26 - 22
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.77€ s DPH: 0.95€
09150006223
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Au AWG 20
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
1.82€ s DPH: 2.24€
09150006224
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Au AWG 26 - 22
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
1.82€ s DPH: 2.24€

