09140083001
Názov produktu: Han EE module, crimp male
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 5KS
5.78€ / KS
s DPH: 7.11€Han® EE module
Crimp termination
Male
Contacts: 8
Conductor cross-section: 0.14 ... 4 mm²
Rated current: 16 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Crimp termination
Male
Contacts: 8
Conductor cross-section: 0.14 ... 4 mm²
Rated current: 16 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 8 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 8 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 16 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 400 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 4 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 4 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
09330006102
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Ag 2.5 mm²/ 14 AWG
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.33€ s DPH: 0.41€
09330006104
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Ag 1.5 mm²/ 16 AWG
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.33€ s DPH: 0.41€
09330006116
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Au 1.5 mm²/ 16 AWG
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
2.64€ s DPH: 3.25€
09330006123
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Au WG 2.5 mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
2.64€ s DPH: 3.25€
09330006307
Názov produktu: Han E M Crimp Contact 4 mm˛ / AWG 12
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
1.64€ s DPH: 2.02€

