09140014721
Názov produktu: Han RJ45 module, female gender changer
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 5KS
36.44€ / KS
s DPH: 44.82€Part number: 09 14 001 4721
Han® RJ45 module
Gender changer
for patch cable
Female
Contacts: 8
Rated current: 1 A
Polycarbonate (PC)
Zinc die-cast
nickel-plated
RAL 7032 (pebble grey)
Han® RJ45 module
Gender changer
for patch cable
Female
Contacts: 8
Rated current: 1 A
Polycarbonate (PC)
Zinc die-cast
nickel-plated
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 8 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 8 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 1 A |
| Operating temperature | -40 ... 70 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

