09120012751
Názov produktu: Han Q1/0-F-axial screw
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
30.57€ / KS
s DPH: 37.60€Inserts
Axial screw termination
Female
Polycarbonate (PC)
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 100 A
Size: 3 A
Contacts: 1
Conductor cross-section: 16 ... 25 mm²
Copper alloy
Silver plated
Axial screw termination
Female
Polycarbonate (PC)
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 100 A
Size: 3 A
Contacts: 1
Conductor cross-section: 16 ... 25 mm²
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 1 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 1 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 100 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 400 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Axial screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 16 ... 25 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 16 ... 25 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

