09110012772
Názov produktu: Han 1 HC 650A-Female-Ax
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
102.19€ / KS
s DPH: 125.69€Inserts
Axial screw termination
Female
Polycarbonate (PC)
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 650 A
Conductor cross-section: 150 ... 185 mm²
Copper alloy
Silver plated
Axial screw termination
Female
Polycarbonate (PC)
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 650 A
Conductor cross-section: 150 ... 185 mm²
Copper alloy
Silver plated
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 650 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 4000 V |
| Rated surge voltage | 18 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Axial screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 150 ... 185 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 150 ... 185 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

