09110007121
Názov produktu: Han TC200 M-contact 35mm² protected
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
17.22€ / KS
s DPH: 21.18€Crimp contact
With protective insert
Operating current: ≤200 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 mm²
With protective insert
Operating current: ≤200 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 mm²
| Contact type | Pin |
| Max. rated current of one contact | 200 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 35 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 35 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 20 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

