09110006256
Názov produktu: Han 1 HC - contact female
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
78.86€ / KS
s DPH: 97.00€PE contact
Operating current: ≤350 A
Female
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 ... 70 mm²
Operating current: ≤350 A
Female
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 ... 70 mm²
| Contact type | Bus |
| Max. rated current of one contact | 350 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 35 ... 70 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 35 ... 70 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 19 mm |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

