09110006235
Názov produktu: Han TC100 female contact 35mm²
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
13.48€ / KS
s DPH: 16.58€Crimp contact
Operating current: ≤100 A
Female
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 mm²
Operating current: ≤100 A
Female
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 mm²
| Contact type | Bus |
| Max. rated current of one contact | 100 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 35 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 35 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 16 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

